Mikulov

Rodinná dovolená

 

 

4. Rodinná dovolená

 

Dovolená s rodinou není jen společná cesta na jiné místo a k jiným lide. Je to také příležitost k obnovení rodinné soudržnosti a obohacení o společné zážitky. Rodinná dovolená musí však zároveň splnit očekávání rodičů i dětí. Mikroregion Mikulovsko má ty nejlepší předpoklady k uspokojení těchto nároků.

Písčité i travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody, dětská hřiště, skákací hrady, lunapark, projížďky parníkem, trampolíny a další atrakce v areálu kempu ATC Merkur Pasohlávky vytvářejí ideální prostředí pro rodinnou dovolenou u vody. Vhodným místem pro tento typ dovolené je také na spodní nádrži Nové Mlýny pod úpatím Pálavy. Volný čas u vody lze prožít na lodičkách a šlapadlech, ale také je možné zkusit windsurfing nebo hit poslední doby kite surfing. Jiným oblíbeným způsobem odpočinku u vody je rybolov – místní rybářské revíry patří díky příhodným klimatickým a přírodním podmínkám mezi nejbohatší, a tedy i nejvyhledávanější u nás. Povolenku k rybolovu lze rovněž získat v rekreační oblasti Pasohlávky.

Nabídka pro rodiny s dětmi je bohatá. At už je to návštěva Pony ranče, Jezdeckého klubu nedaleko Mikulova nebo rybaření, připravené ve speciálně vytvořeném rybníčku v kempu Apollo nedaleko Mikulova. Stejnojmenný rybník nabízí koupání i písečné pláže, kde si můžete zahrát plážový volejbal. Všichni jistě přivítají ukázky výcviku dravých ptáků či šermířské souboje a společně si užijí vyjížďky v kočáře či na loďce v Lednicko-valtickém areálu. Rekreací u Novomlýnských nadrží lze zkombinovat s kulturně-poznávacími výlety do Mikulova, Lednicko-valtického areálu a Chráněné krajinné oblasti Pálava.