Mikulov

Turistika - Mikulovsko

 

Mikulovsko patří mezi nejnavštěvovanější oblasti v České republice. V této lokalitě najdete snad úplně všechno.

Koupání

Koupaliště v Mikulově, přírodní na Novomlýnských nádržích-ATC Merkur s termálním bazénem, krytý bazén v Břeclavi, lázně Lednice a velmi vychvalované termální koupaliště v rakouském městě Laa (30 km).

Příroda

Naučná stezka vedoucí po Pálavě, s nádherným výhledem na okolní krajinu přes zříceniny strážních hradů (Sirotčí hrádek a Děvičky). Rozsáhlý park Lednicko-valtického areálu s řadou historických staveb (Tři Grácie, Minaret, Janohrad, Apollonův chrám, Obelisk, Svatý Hubert, Kolonáda atd.).

Památky

  • Mikulov zámek, přilehlá zámecká zahrada, náměstí, Dietrichštejnská hrobka, kostel Svatého Václava a kostnice, židovský hřbitov, synagoga, Kozí hrádek, Svatý kopeček, jeskyně Na Turoldě.
  • Valtice- zámek, přilehlá zámecká zahrada, náměstí a kostel.
  • Lednice-zámek, přilehlá zámecká zahrada, Lednicko-valtický areál (UNESCO).

Mikulov Lednice Valtice Pálava
       

Cykloturistika - Mikulovsko

 

150-km cyklostezek

Mikulovsko je doslova protkáno řadou nádherných cyklistických stezek, které mají přímé napojení na cyklostezky v Rakousku.

Naučné stezky
Pálavské vrchy, Novomlýnské nádrže
Historické stezky
Lednice, Valtice, Břeclav, Lednicko-valtický areál
Vinné stezky
stezky vedoucí přes dědiny kolem vinných sklípků, majitelé lákají na pravé domácí. Velmi náročné stezky, jelikož se turisté vracejí velmi znaveni

Na zdejších tratích Vás uchvátí krása zvrásněného terénu okolní přírody, prosluněné svahy, které jsou pokryty vinicemi, a třpytící se hladiny Novomlýnských nádrží.Turisté jsou velmi spokojeni jak s kvalitou poskytovaných služeb, tak i povrchové úpravy cest.

Mikulov Lednice Valtice Pálava
       

Vyhledávání

Kontakt

Roman Mikulinec Gorkého 16.
Mikulov
69201
+420607694200 +420519511954